środa, 29 października 2014

Szampon do włosów z keratyną Joanna Keratyna

Mam straszna słabość do szamponów marki Joanna. Tym razem na tapetę postanowiłam wziąć oczywiście jakiś czas temu otrzymany szampon z keratyna z nowej serii tej marki. 

Szampon do włosów z keratyną Joanna Keratyna

Kilka słów od producenta :


„Nowa, rewolucyjna seria. Stworzona z myślą o włosach szorstkich, matowych, łamliwych i zniszczonych. Postaw na intensywną regenerację i odbudowę!”


„Szampon Keratyna zawiera innowacyjny kompleks keratynowy, który rozpoznaje najbardziej uszkodzone miejsca na powierzchni włosa aby je wzmocnić i uzupełnić ubytki keratyny. Dzięki niemu Twoje włosy są chronione i odbudowane dzień po dniu, delikatnie oczyszczone i miłe w dotyku.”

Moja opinia :

Opakowanie.:

Szampon znajduje się w plastikowej 200 ml buteleczce zamykanej na klik. Butelka kolorku jest czarnego z pomarańczowa etykietkowa naklejka. Jedyny minus opakowania jest taki że nie widać ile dokładnie znajduje się jeszcze w opakowaniu. 
Konsystencja i zapach:

Konsystencja szamponu moim zdaniem jest rzadkawa ale nie lejąca. Kolorku jest lekko mlecznego. Zapach dla nosa jest bardzo przyjemny, delikatny. 


Skład :

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MPA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Chloride, Laureth - 4, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquazemium - 10, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Laureth - 10, Almondmethicone, C11 - 15, Pareth - 5, C11 - 15, Pareth - 9, PEG - 90M, Disodium EDTA, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Citric Acid, Parfum, Butylphenyl Methylopropional, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothizaolimone, Methylsothiazolimone.


Opinia:

Szampon Joanna używam szczerze powiedziawszy bardzo sporadycznie. Bo mam takie wrażenie że moje włosy tak jakby go nie uwielbiały nie wiem jak. 

Samo w sobie dobre ma to iż już na wstępie ładnie pachnie. Co tylko nakłania do używania. Kolejna zaleta moim zdaniem jest rzadkawa konsystencja. Własnie dzięki temu szamponu nie trzeba dawać wiele a i tak czy tak doskonale się pieni a co najważniejsze dobrze myje włosy. 

Włosy po wysuszeniu są delikatne w dotyku, takie mięciutkie i pachnące. Ale jest jeden minus na którego mam uczulenie. Ach nie na widzę jak mam włosy własnie po tym szamponie napuszone jak kocie futro na widok psa. Strasznie to widać i to jest denerwujące. Bez prostownicy ani rusz. A druga strona medalu jest taka ze na drugi dzień rano włosy mam znowu do mycia bo wyglądają jakby wcale nie były myte przez okrągły tydzień. Aj...

Podsumowując :

Szampon ma swoje jak i wady tak i zalety. Lecz jestem bardziej nastawiona na nie ze względu na wygląd ich jak napuszonego kociaka na widok psa. I tego ze kompletnie a to kompletnie nie zauważyłam żeby ten szampon jakoś pozytywnie wpłynął na moje włosy. czwartek, 23 października 2014

Fundacja zwierzęca "Arkadia" czyli fundacja dla zwierząt w potrzebie.

Witajcie,

Zwierze, mam na myśli pies, kot czy jakieś inne jest dla mnie rzeczą świętą. W życiu bym sama mu nie zrobiła krzywdy i nie pozwoliła komukolwiek żeby jemu ją uczynił. Ale jednak zdarzają się tacy co może nieumyślnie albo i umyślnie to robią i później zwierzęta zostają same skazane na pastwę losu.

Niedaleko mojego byłego miejsca zamieszkania powstałą bardzo fajna fundacja zajmująca się własnie pomocą jak i adopcja dla zwierząt.


Kilka słów przybliżenia fundacji :

Fun­dacja „Zwierzęca Arka­dia” powstała w odpowiedzi na ciągły wzrost bez­dom­ności, zarówno psów, jak i kotów w naszym regionie (Śląsk/​Pszczyna). 
Nasza fun­dacja dnia 06.07.2012r została wpisana do Kra­jowego Rejestru Sądowego w Katow­icach pod nr 0000425968. Jesteśmy orga­ni­za­cją non-​profit, zarówno zarząd, jak i wolon­tar­iusze dzi­ałają społecznie, czyli nieodpłatnie.


Naszym pod­sta­wowym celem jest:polep­sze­nie warunków bytowych zwierząt bez­dom­nych, prze­by­wa­ją­cych w schro­niskach, szukanie im nowych domów

współpraca z placówami dzi­ała­ją­cymi na rzecz zwierząt bez­dom­nych; –diag­nos­tyka, lecze­nie i reha­bil­i­tacja zwierząt pozyskanych przez Fun­dację –prze­ci­wdzi­ałanie patolo­giom społecznym poprzez zapo­b­ie­ganie okru­cieństwu wobec zwierząt, resoc­jal­iza­cję młodzieży trud­nej, dzięki kon­tak­tom ze zwierzę­tami a także orga­ni­zowanie zajęć dla dzieci ze środowisk ubogich i rodzin pato­log­icznych i ich angażowanie w akcje ratowa­nia zwierząt i pomoc dla zwierząt uratowanych
real­iza­cja pro­gramu steryl­iza­cji i kastracji.
Dążymy do tego aby w Pszczynie pow­stało Schro­nisko dla Zwierząt Bez­dom­nych, aby bez­domne zwierzęta z Powiatu trafi­ały do warunków god­nych żywej istoty. Aby zre­al­i­zować jakiekol­wiek cele potrzebna nam jest pomoc i wspar­cie. Potrzebna nam jest pomoc fizy­czna jak i mate­ri­alna: naj­drob­niejsza wpłata na nasze konto bankowe, darow­izny rzec­zowe takie jak karma, smy­cze, koce, legowiska, trans­portery, miski, kuwety, budy – dosłownie wszys­tko co związane jest ze zwierzę­tami, środki czys­tości i wiele, wiele innych rzeczy. Wspar­cie przy szuka­niu naszym podopiecznym domów stałych poprzez rozk­le­janie, roz­dawanie ulotek, ogłoszenia. Poszuku­jemy osób chęt­nych aby zostać domem tym­cza­sowym dla naszych podopiecznych. Fun­dacja zapew­nia zwierzę­ciu wyży­wie­nie i opiekę wetery­naryjną przez cały okres pobytu w domu tymczasowym.


I jak już zdążyłyście zauważyć pomoc w takim przypadku jest fundacji niezmiernie potrzebna. A tym bardziej teraz w tym okresie kiedy idzie zima. Zwierzęta niesamowicie potrzebują pomocy jak nie materialnej tak lekarskiej. A nowy dom dla zwierzaka to coś pięknego. Bo gdzie lepiej znaleźć idealnego przyjaciela niż w psie bądź kocie?

Same pewnie miałyście zwierzęta i wiecie że tylko i wyłącznie zwierze kocha Cie miłością bezwarunkową i bezinteresowną. Tylko zwierze potrafi faktycznie zrozumieć i wysłuchać. Szkoda tylko ze nie potrafi rzucić słowa otuchy ale wierzcie mi że gdyby umiało byłoby idealnym przyjacielem. Nawet bez tego jest idealny.Bardzo serdecznie zachęcam Was do pomocy i adopcji kochanego idealnego zwierzaka. Każda złotówka i oddanie choćby cząstki swojego serducha warunkuje psiakowi bądź kotu nowe życie u boku idealnego CIEBIE. Bądź ta świadomość że może żyć w godnych ciepłych warunkach.


 Fundacja ma założonego swojego bloga na którym udostępnia zdjęcia zwierzątek w potrzebie. Słodkie mordeczki i jak tu je zostawić takie biedne.

Oto link ; http://f-zwierzeca-arkadia.blogspot.com/ bardzo serdecznie zachęcam Was do polubienia bloga oraz liczę na Wasza pomoc nie tylko materialna ale i dobroć serca :)W fundacji przydałyby się wolontariuszki/wolontariusze biegnące z pomocą dla zwierząt. Mała pomoc a serce pełne radości :)

Fundacja Zwierzęca Arkadia
ul. Sarenek 10B
43-215 Jankowice
BOŚ BANK
33 1540 1128 2081 9100 7566 0001

Mam do Was jeszcze jedną prośbę. Jeśli nie byłby to dla Was problem prosiłabym o udostępnienie banerku z linkiem na swoim blogu. Strasznie zależy mi żeby tekst dotarł do jak największej liczby odbiorców :)

Bardzo mi na tym zależy ponieważ nie chce żeby te zwierzaki trafiły do schroniska w Mysłowicach bo tam czeka je pewna śmierć. Pomóżmy wspólnie, przecież to nic nie kosztuje a tak wiele można zrobić.


Dziekuję w imieniu fundacji tak jak i swojej za przeczytanie. Komentarze mile widziane :)

piątek, 17 października 2014

Co u mnie kiedy mnie nie ma...

Kolejny październik w moim życiu kiedy mogę powiedzieć ze nie mam na nic siły i ochoty. 
Ach można by było rzec że jesienna chandra wkradła się i w moje życie ale chyba całkiem to nie to. 

A zaczęło się od tego że jak już opowiadałam wcześniej mój mały poszedł do przedszkola. Wraz z pójściem zaczęło się chorowanie, nawrot alergii lecz teraz w postaci katarowej nie wysypkowej. I obserwowanie go jak się meczy a ty mu nie możesz ulżyć. Lekarz nasz przyjaciel i wydawanie kupy kasy w aptece na leki jakaś porażka. 


Kiedy jedno się normuje wychodzi kolejna rzecz. Czas szukać pracy... aaaa...porażka
Skutki marne, a urząd pracy to samo zło!


Później teściowa  w szpitalu i tak na około...


A teraz może troszkę o polskich sądach i głupich procedurach. 
Tak tam sąd mam już za sobą z skutkiem pozytywnym dla nas, dla mojego dziecka. A co ja się najadłam nerwów jakich katuszy nie przechodziłam. Absurdy też się znalazły. Po co 3 latek ma być na takiej rozprawie o zrzeczenie się spadku skoro to dziecko i tak czy tak nic nie rozumie. Prawo wie swoje. Ty dla sędziego jesteś pionkiem którego on spokojnie może zmieść z powierzchni ziemi, a na dodatek mieć cie za nic takie zero. Boże gdzie się podziało trochę szacunku nawet dla przesłuchiwanego. Sędzia robi łaskę że w ogóle pozwala na rozmowę z tobą później Ci wpierając że co to za matka która pozbawia swojego dziecka spadku. Ale do cholery czemu ona się nie pyta co w tym spadku jest! Długi dziecko ma mi przejąć. 

W końcu kiedy dopuści cie do głosu to czasem jest za późno. Udało nam się. 

Teraz notariusz, kolejny sąd i mam nadzieje że raz na zawsze się to skończy bo mam dość. Po tych gonitwach po załatwianiach nie mam ochoty na nic. Wszystko chce zamknąć zostawić za sobą ale się nie da. 
Kłótnie o głupoty, nieporozumienia z powodu innych debilnych ludzi. Aj...brak mi słów. 

Myślę że pozbieram się wkrótce i wrócę. Myślę...

środa, 1 października 2014

AllePaznokcie zmywacz do paznokci bezacetonowy RÓŻA

Witajcie :)

Dziś wpadam zaprezentować Wam produkt firmy AllePaznokcie a mianowicie zmywacz bezacetonowy o zapachu róży. 

Kilka słów od producenta :

Bezacetonowe zmywacze zalecane są do pielęgnacji wszystkich rodzajów paznokci. Doskonale sprawdzają się zarówno na paznokciach naturalnych, akrylowych, jak i żelowych. Zastosowana w nich unikalna formuła sprawia, że są wyjątkowo delikatne.
Zmywacz jest bogaty w witaminy i odżywki poprawiające i wzmacniające kondycję naturalnych paznokci. Zmywacze posiadają słodki zapach.

Kilka słów o produkcie :

Zmywacz bezacetonowy znajduje się w plastikowej poręcznej buteleczce o 100 ml pojemności. Buteleczka zawiera niewielki otwór dzięki któremu wydobywamy tyle zmywacza na wacik ile trzeba. 

W opakowaniu widoczny jest różowy kolor zmywacza natomiast po nałożeniu go na wacik jest bezbarwny. 
Zapach wręcz bardzo przyjemny dla nosa poniewaz zamiast standardu czuć słodki różany zapach. 

Moja opinia :

Zmywacz dwufazowy może na wstępie wyjaśnię lekko ta nazwę. Dwufazowy znaczy składający się z dwóch  rodzajów płynów. Ten zmywacz natomiast jest jednolity i nawet po wstrząśnięciu nim nie powoduje zachodzenia żadnych zmian. Bądź  zachodzą lecz są nie widoczne dla nas gołym okiem. 

Z drugiej strony myślę że producent miał na myśli późniejsze wpływanie zmywacza na paznokcie. Przede wszystkim po zmyciu lakieru nie pozostaje na płytce białego nalotu bądź wysuszonej płytki. Wręcz odwrotnie. Płytka jest delikatna w dotyku, bardziej świecąca a dodatkowo odżywiona. 


A co najważniejsze zmywacz swoja funkcje zmywania lakieru spełnia wręcz idealnie. Jeden nasączony wacik pozwala swobodnie poradzić sobie nawet z najbardziej uciążliwym lakierem. Zmywa go do samego końca, nie pozostawia na płytce żadnego nalotu. Dodatkowo dodam że jest bardzo wydajny i milutki. 

Podsumowanie :

Zawsze twierdziłam ze lakiery bezacetonowe były dla mnie porażka bo nigdy nie chciały zmywać mi lakieru z płytki wręcz je tylko rozmazywały. Ten okazał się być idealny pod każdym względem. Słowa producenta się sprawdziły a dodatkowo moje paznokcie pokochały jego delikatny dotyk. Polecam Wam moje babeczki kochane. 

Możecie dostać go tutaj :)
Kupicie nie pożałujecie :)


Dziękuję bardzo firmie AllePaznokcie za możliwość przetestowania oraz poznania lepiej danego produktu.